Świat Według Kiepskich  sezon 26

Świat Według Kiepskich sezon 26

23 czerwca, 2020 0 przez Szymon Majewski

W prawdziwej wrocławskiej kamienicy, wcale nie gości nuda.

Świat Według Kiepskich sezon 20

Od lat, zwaśnione rodziny zaczynają się na wzajem, by po przy dobrym trunku pogodzić się i wymyślać kolejny wielki plan żeby zarobić, przy tymże się nie na budować.

Serial rozmawia o rodzinie Kiepskich, gdzie Ferdek, głowa rodziny jest kobietą bezrobotną, i prawdziwym jego zajeciem jest oglądanie telewizji i sporzywanie alkoholu. Żona Halina, od lat zarabia w działalności zdrowia, gdzie zdaza się jej zajmować dodatkowe dyżury, by utrzymać piecioosobową rodzinę, w niniejszym dwójkę dorosłych dzieci- Walda i Mariolkę i słabą matkę- Rozalię, która niecierpi Ferdka.

W grupie ciągle przylega do spraw.

Kanalia, nazywany przez teściową Ferdek, notorycznie okrada babkę z renty, zabraniając jej przy tym oglodać ukochaną bajkę- Koziołka Matołka. Schorowana babka modli się, aby wreszcie Ferdek zniknął z ich rodziny.

Po sąsiedzku, na ostatnim jedynym piętrze, mieszka Paździoch wraz z kobietą- Haliną. Rodziny bardzo różnią się od siebie. Pazdzioch ma pewne zatrudnię. Chodzi na Wrocławskim bazarze, gdzie sprzedaje bieliznę, która stała się powodem kpiny sąsiada Ferdka. Jego żona notorycznie krytykuje partnera i obraża go w otoczeniu innych sąsiadów. Mimo to, Marian kocha żonę i była się wciąż dorównać jej oczekiwaniom i spełnia każdej jej zachcianki.

zobacz również filmy online za darmo bez rejestracji

Tuż nad nimi mieszka Arnold Boczek. Pracownik pobliskiej żeni. Otyły sąsiad, który nie ma mało. Mimo, że może czekać na goscine żony Halinki, Ferdek wciąż obraża znajomego i poleca mu mieć się na jego piętro. Boczek tak szybko nie odpuszcza i wciąż bierze się do wspólnej toalety na piętrze Mariana i Ferdka, gdzie dopuszcza się licznych kradzieży papieru toaletowego oraz żarówek. Arnold Boczek, słynie również z naiwności, często podpuszczanie przez sąsiadów, zostaje ośmieszony i usunięty z piętra rodziny Kiepskich oraz Pazdziochow.

Można by powiedzieć, że kamienica przypomina jakąkolwiek nową klatkę w niniejszej stronie, jednak dzieją się tu rzeczy, które nie śniły się nawet fizjologom.

Od rana w domu Kiepskich można słyszeć krzyki i awantury. Znienawidzony przez teściową Ferdek, próbuje po raz drugi okraść Babkę z renty. Syn Walduś, kibicuje ojcu, z szansą na następne piwo, bowiem oczywiście gdy jego stary uwielbia alkoholowe trunki oraz męczę piłki nożnej. Z rozwojem czasu, podczas wyjazdu do USA, prezentuje swoją żonę-Jolante, pazerna na pieniądze kobietę, która ma Waldusia pod pantoflem. Zachowanie żony nie podoba się Ferdkowi, dlatego otwarcie podkreśla, że nie lubi innej lube syna.

Części są miłe i wszystkie fantazji.

Mamy doczynienia z nieznajomymi z drugiej planety, kołem gospodyń wiejskich, teleturniejami czy chociażby pokazaniem się anioła stróża.

Sceny przedstawiają codzienne kłopoty z którymi potrzebują zmagać się nasze rodziny.

Ciągle konflikty z sąsiadami, skazane na porażkę interesy, wizytację polityka i minus pracy, zabierają się na Halince, która pod groźba rozwodu, próbuje namówić męża do przyjęcia się pracy.

Ferdek jednak ma, że w niniejszym regionie nie ma pracy dla mieszkańców z jego wykształceniem i postanawia rozkręcić swój biznes.

Na uszkodzenie działania z gwarancją nie można narzekać.

Jednym razem wraz z córką Mariolka zajrzeli na pomysł założenia seks telefonu. Kolejnym razem Ferdek próbował budować ekskluzywny fotel, na którym można żeby było dokładnie oglądać telewizję, pić piwo i masować sie. Kiedy natomiast ten projekt nie wypalił, nadszedł pomysł otwarcia biznesu z Marianem, który przy butelce wódki, próbuje przekonać do wspólnej pracy Ferdka.

Niestety, plan i się nie powodzi, a sąsiedzi znów się kłócą.

Rywalizacja między sąsiadami wciąż powoduje zgrzyty.

Odchody na wycieraczce, podsłuchiwanie, plotkowanie i obrażanie.

Kiedy po mozolnym i pełnym wyzwań roku pnadszedl czas świętowania Bieżącego Roku, w domu Kiepskich montowany jest sylwester.

Zapraszają na nim ludzie kamienicy i dyrektor Kozłowski, który jestem w kontaktu małżeńskim z czwartą żoną, która otwarcie oznajmia, że jest z starym tylko dla pieniędzy. Wszystko potrafiło się wydawać normalnym wydarzeniem i chęcią naprawy relacji między sąsiadami, jednak Ferdek znów idzie na wojenną ścieżkę.

Kolejnym mieszkańcem kamienicy przy ulicy Ćwiartki ¾ jest Borysem. Sąsiad z zamiłowaniem do pornograficznych gazet i zagorzały katolik. Mało pojawia się jedyną w działach.

Samym z specjalnych kolegów sąsiadów jest bezdomny Badura, pozostający na złomowisku. Jego podstawowym zajeciem jest sporzywanie alkoholu i rozmyślanie.

W serialu, pojawia się również Malinowska, ekspedientka, która często sprzedaje miezzkancą kamienicy na krechę, oraz Edzio, listonosz z doświadczeniem humoru, który robi co róż nowe rymowanki na punkt mieszkańców.

Świat według Kiepskich jest z decydowanie humorystycznym serialem, opowiadającym losy mieszkańców.

Bawi fanów już od 1999 roku, gdy to nakręcono pierwszy odcinek.

Na wstępu serialu, sceny nagrywane były w kamienicy, jednak z rozwojem czasu wykonano rekonstrukcje miejsc w studio, gdzie nadal nakręcane są nowe odcinki. Losy mieszkańców kamienicy Ćwiartki ¾ możemy jeździć na Polsacie.

0 0 votes
Article Rating