Sprzedaż internetowa Tuczno

Sprzedaż internetowa Tuczno

11 czerwca, 2020 0 przez Szymon Majewski

Aukcja internetowa w momencie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w dziedzinach e-commerce, ale mało kto porusza sprawę tego, jak niestety jest przygotować sprawny przebieg realizacji zamówień w momencie pandemii. Na dowodzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu i pokażemy, jak firma sobie z nimi zdołała.

Sprzedaż internetowa Karlino

W dobie koronawirusa społeczeństwo zostało zmuszone do przemian w bliskim naturalnym funkcjonowaniu, co wyklarowało nowe zachowania na rynku. Przed pandemią po lekarstwa chodziliśmy specjalnie do apteki, a po produkty spożywcze do najbliższego sklepu. W momencie pandemii często rezygnowaliśmy z ostatnich funkcje, na sytuację zakupów poprzez Internet. Martwi o bezpieczeństwo proste i najprzyjaźniejszych, limity osób w wskazanych miejscach i zamknięcie wielu sklepów, galerii i punktów handlowych umocniło trend zakupów online. Wzrost sprzedaży w Internecie odczuła większość branż. Po grupy istniał zatem skutek pewnego przymusu zakupu online, gdyż stacjonarne sklepy są zamknięte oraz znaczniejszej liczbie czasu wolnego kupujących. Tymczasowe zawieszenie lub częściowe ograniczenie czynności zawodowych sprawiło, że społeczeństwo zawierało dużo czasu, by zadbać o siebie (zakup ubrań, kosmetyków, szkoleń online) lub wykonać remont domu, czy prace porządkowe na podwórku.
Większa sprzedaż – większe wyzwanie logistyczne. Sprzedaż internetowa Karlino

torebki

Reklama

Nagłówki artykułów aż wołają o wzrostach sprzedaży w dziedzinach e-commerce, ale mało kto porusza sprawę tego, jak niestety jest przygotować sprawny przebieg realizacji zamówień w momencie pandemii. Na dowodzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu i pokażemy, jak firma sobie z nimi zdołała. Sprzedaż internetowa Karlino

zobacz również Społem wiadomości

W ubiegłym etapie każdy sklep walczy o to, by utrzymać się na rynku i zachować stanowiska pracy. W nazwie Mirjan24 to zadania pracy dla ponad 400 pracowników. Firma w naszych zadaniach zawiera się na prac mebli tapicerowanych, prowadzeniu 6 sklepów internetowych (Polska, Niemcy, Węgry, Rumunia, Czechy i Słowacja) oraz pośredniczy w dostawach mebli dla odbiorców z wszelkiej Europy.

W sytuacji pandemicznej największym wyzwaniem dla firmy Mirjan24 było zachowanie ciągłości dostaw produktów do kontrahentów oraz terminowa realizacja zamówień dla klientów indywidualnych, przy szczególnym zachowaniu zaufania i ostrożności. Duży niepokój wprowadziło nagłe zamknięcie granic. Utrudnieniami były korki na skali Polsko-Niemieckiej i dane z producentów sprzętów, że potrafią spotkać opóźnienia w pracy. Sprzedaż internetowa Karlino

W ostatniej dziwnej sytuacji dochodzi jeszcze reorganizacja miejsc pracy oraz czasu pracy, by zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich pracowników.

Jak poradzić sobie z formą „nadzwyczajną” ?

Choć sytuacja epidemiologiczna, w takim wymiarze, była miejsce pierwszy raz również dla wszystkiego stanowiła ostatnie nowa sytuacja, to firma Mirjan24 czerpała inspirację z wcześniejszych, różnych doświadczeń — na rynku ta istnieje z 27 lat. Ze sprzedaży stacjonarnej wycofała się 8 lat temuż zaś z innej chwili, przygotowuje się e-commerce, które zazwyczaj się zmienia. Jednak w sezonie wielkich ograniczeń, kluczową rolą zaprezentowała się własna flota samochód dostawczych, która uniezależniła firmę z bardzo przeciążonego systemu kurierskiego. A utknięcie kilku samochodów w korkach nie sparaliżowało całej logistyki, ponieważ ich flota liczy ponad 100 samochodów typu TIR.

Dużym ułatwieniem są i stany magazynowe topowych produktów. Magazyny są ulokowane w mało krajach. Dzięki nim, sklepy internetowe obsługujące zagranicznych klientów, nie ubiegły w 100% uzależnione od dostaw z Własny.

Wyzwaniem była zawsze reorganizacja miejsc akcji i wprowadzenia systemu zmianowego w sukcesie pracowników pracy i magazynów. Podział gości na partii i włożenie pracy zmianowej umożliwiło zachowanie bezpiecznego odstępu między pracownikami. Jednakże w sukcesie ogromnej kwoty stanowisk biurowych został wprowadzony system pracy zdalnej. Sprzedaż internetowa Karlino

Zobacz również Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

0 0 votes
Article Rating