Poczta kurier Lędziny  zamów online

Poczta kurier Lędziny zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Szymon Majewski

Z powodu rosnącego tempa życia i większej popularności płatności internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku usługi kuszą nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Siemianowice Śląskie może być naprawdę proste i naprawdę może ułatwić nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie będą dobre strony takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Siemianowice Śląskie

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to takie o małych gabarytach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera sporo ułatwia. Możemy oszczędzić przy okazji czas a także swoje nerwy, bo czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka kroków, po pierwsze trzeba złożyć zamówienie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wytycznymi a następnie czekać aż Poczta kurier Siemianowice Śląskie pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość odebrać naszą przesyłkę nawet tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie rano, albo dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na dostarczeniu paczki gdzieś na czas. Zwyczajowo moment doręczenia paczki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy jesteśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo pakunków w ciągu miesiąca możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy możliwość otrzymania faktury zbiorczej na koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu tylu pakunków na pewno zauważymy również korzyść z odbierania ich przez kuriera prosto z naszego domu. Zaniesienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by wiele czasu a także wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza jeślipakunki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych jest korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z paczek oddzielnie. W związku z tym gdy potrzebujemy wysyłać duże ilości paczek warto skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Transport palet

A co w sytuacji, jeśli towar który potrzebujemy przesłać zajmuje bardzo dużo miejsca i dużo waży? Opłacalnym wyjściem będzie wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się szczególnie od przesłania normalnej paczki. Także musimy złożyć zamówienie, zapakować przesyłkę a, także umożliwić kurierowi odbiór. Ze względu na wymiary przesyłki powinniśmy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania palety.

Warto pamiętać, że wyliczając wysokość przesyłki i masę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zmienić swoją masę pod działaniem wody, w związku z tym najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Wybierając paletę na której nadamy towar, upewnijmy się czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Uszkodzona paleta nie może zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania przesyłki, możemy mieć trudności z otrzymaniem odszkodowania za straty.

Najczęstsze zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wskazówki odnośnie wymiarów, opakowania paczek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym dobrze jest zapoznać się z nimi przed złożeniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej stretchem lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze paczki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Siemianowice Śląskie stara się żeby wszystkie pakunki były transportowane z uwagą, jednak warto pamiętać, że podczas transportu nasza paczka może się przechylać a nawet zostać przygnieciona przez inne opakowania.

Kolejną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Siemianowice Śląskie odbierając paczkę potrzebuje również ten list przewozowy dostać i jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić podczas kurier już oczekuje. Tym samym wydłuża się czas odbioru paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że kurier nie da rady do kogoś dotrzeć. W związku z tym należy pomyśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Siemianowice Śląskie .

Zobacz również poczta Kurier