Kino Darłowo

Kino Darłowo

8 lipca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Czy warto oglądać popularne i niskie filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, odpowie nie warto, bo strata czasu, a przede każdym pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A jednak jest tyle innych źródeł, dzięki jakim można zobaczyć wybrany film a na dodatek tańszym kosztem.

Kino Recz

 

Pytanie, to czy bo nie są to wszelkie wielkie koszty, można to dać sobie na badanie częstych i słabych filmów? Czy rzeczywiście możesz z wszelkim przekonaniem powiedzieć jesteś naprawdę pięknym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej godności! Jeżeli myślisz, że tak, to znawcą widać nie jesteś! Masz się tylko za niego, a toż przecież różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć kwestie tych każdych klientów filmowych uważających się za wytrawnych koneserów kina. Mają przecież niezawodnym środkiem w struktury krytyki, która bardzo często ale z marki ją przypomina, w prawdy jest dopiero wiadrem pomyj i falą zasłużonego lub nie hejtu. To zjawisko pseudo-filmowej uwagi w necie nie wzięło się przecież znikąd. I tu nie nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, czy nawet poziom inteligencji. Faktem jest raczej podejście samego krytyka, czy recenzenta do przedmiotu analizy oraz niezachwiana wiara we polskie głosy i myśli.

Kino Recz

Otóż, próbując naświetlić ten ważny problem można przybyć do sądu, że występuje on głównie z przesadnego krytycyzmu, natomiast ten powodowany jest zwykle faktem oglądania jedynie tego, co należy do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to znaczy wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub daj złych – to ale niczemu nie służy? Oraz w oceny wielu negatywnie wpływa na ukształtowanie gustu filmowego.

Kino Recz

A lecz jest inaczej. Bo tylko osoba wydająca opinię o filmie ogląda wszystko, więc co dobre, bardzo szybko traci się w przekonaniu, że każde filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W współczesny rób można łatwo orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w wszelkiej skali powinien stanowić dla tej skali pewne odniesienie. Im odpowiedniejszy krytyk czy recenzent, tym znacznie odniesień na jego skali, a tym samym lepsze są jego uwagę. Mogłoby się więc wydawać, że właśnie krytycy i recenzenci powinni znajdować wszystkie możliwe złe filmy. Niech oni gniewają się za nas! Otóż nie! Zwykły odbiorca, a zwłaszcza ten dzielący się w internecie swoimi spostrzeżeniami na temat obejrzanego filmu nie powinien stronić od filmów przeciętnych, a nawet złych.
Czy to chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz jasna nie! Chodzi raczej tu o mocne pracowanie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest niebezpieczny, a wtedy sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To chodzenie powinno odnieść dwa podstawowe skutki: po ważne będziesz mógł spokojnie sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy stworzyli jego ojcu, a po kolejne w współczesny droga z całkowitą pewnością jeszcze bardzo docenisz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich daleko mocno zarówno plusy, a także i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Teraz ważna ten proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy a wtedy minusy, jaka z nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Wtedy nie jest dodatkowe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Recz

Mając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy szacuje się, że są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki możliwość, jakby tenże tego wyglądał, tylko ich wartość artystyczna jest spora plus żyć prawdopodobnie spotkają do gustu innemu użytkowniku. Nie dość, że uzna ich kunszt, to skończę się w nim wiedza, że najczęściej żaden osąd nie jest unikalny i ostateczny, więc reakcja na pytanie czy warto oglądać popularne i niskie filmy powinna zawierać – Warto! Natomiast jeśli rozważasz się swoimi wolami w internecie to pamiętasz taki obowiązek.

Kino Recz

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Article Rating