Kapsułki do prania czy proszek? Co jest lepsze?

Kapsułki do prania czy proszek? Co jest lepsze?

25 sierpnia, 2022 0 przez Szymon Majewski

Na rynku co jakiś czas pojawiają się nowe produkty do prania, jednak tylko dwa rodzaje są najczęściej wykorzystywane – kapsułki do prania i proszki. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Niektórzy wolą wygodę, a inni tradycję. Każdy ma swój ulubiony specyfik, warto jednak poznać zalety i wady każdej z opcji, aby wybrać tę najlepszą dla siebie.

Kiedy sprawdzi się proszek do prania?

Proszek do prania pojawił się jako pierwszy. Znany jest od lat i udowodnił, jak skuteczny potrafi być w walce z brudem na ubraniach. Z biegiem czasu wymagania konsumentów jednak rosły: proszek miał być hipoalergiczny, dobrze usuwać plamy, pięknie pachnieć oraz nie szkodzić środowisku. Nowoczesne proszki do prania mają wszystkie te cechy. Ich zaletą jest też to, że proszek można stosować do prania ręcznego, namaczać w nim ubrania, czy używać do prania wstępnego.

Minusami proszku do prania jest to, że nie zawsze dobrze rozpuszcza się w wodzie, co czasem pozostawia ślad na pranej odzieży oraz że stosując proszek do prania, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że przyda się jeszcze płyn zmiękczający, który nada pranym ubraniom lekkość i piękny zapach. To powoduje, że wzrasta koszt całego prania.

Kapsułki do prania – nowoczesne i wygodne rozwiązanie

Kapsułki to innowacyjny środek piorący, który szturmem zdobył popularność. Na początku ceny tych preparatów były nieco za wysokie w stosunku do proszku do prania, a dodatkowo ich otoczki słabo rozpuszczały się w wodzie. Obecnie dzięki nowoczesnym technologiom stały się skuteczne i niezwykle wygodne w użytkowaniu, przez co zyskały bardzo duże grono zwolenników. Przystępując do prania, nie trzeba odmierzać czy dozować odpowiedniej ilości proszku – po prostu wrzuca się kapsułkę do bębna pralki i gotowe.

Dzisiaj istnieje jeszcze więcej możliwości, jeśli chodzi o kapsułki piorące. W sprzedaży są dostępne kapsułki ekologiczne, takie jak np. Biostar Cleaning Products 2w1wyprodukowane na bazie naturalnych roślinnych składników z  pożytecznymi probiotykami .

Ekologiczne kapsułki do prania — czy warto?

Gdzieniegdzie można spotkać się z opinią, że to proszki do prania są bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Jednak naturalne kapsułki do prania nie dość, że są wygodne w użytkowaniu, to również są bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Ekologiczne kapsułki do prania Biostar Cleaning Products 2w1 posiadające w swoim składzie naturalny ekstrakt z lawendy, są tego najlepszym przykładem. Poza tym zastosowano w nich  Naturalny Czynnik Bioaktywny, zawierający wyselekcjonowane szczepy probiotyczne. Dzięki temu zapewniają one :

  • idealnie czyste i pachnące pranie;
  • niezawodność w walce z plamami na białych i kolorowych tkaninach,
  • naturalny sposób na czystość i higienę pralki.
  • zapobieganie nieprzyjemnym zapachom.
0 0 votes
Article Rating