Jak Inwestować w ropę naftową?

Jak Inwestować w ropę naftową?

26 kwietnia, 2020 0 przez Szymon Majewski

Jak zainwestować w ropę naftową? Niemalże każdy może sobie wyobrazić ropę naftową, czyli płynną substancję, z jakiej dostarczane są paliwa, smary, asfalt, czy polimery, ale niestety już sobie przedstawić tą ropą handel. Słyszymy o ropociągach, ogromnych tankowcach a cenach podawanych za baryłkę, a jakich objętość, nawet w najkrótszej skali, praktycznie wyklucza handel fizyczny. Mowa właśnie o inwestorach indywidualnych, którzy właściwie nie posiadają kwot umożliwiających zakup ropy przetransportowanej do jakiegokolwiek portu przez duży tankowiec. A jednak ropą handluje się codziennie i odnosząc do ostatniego końcu stosunkowo niewielkich pieniędzy. Jak a stanowi obecne dodatkowe?

Jak zacząć inwestować w ropę naftową?

Jak szybko zainwestować w ropę naftową?

Czy chodzi o podział zasobów przykładowego tankowca na drobiny dające ich kup, np. po kilka beczek na łebka? Oczywiście nie! Kto i gdzie żeby te beczki składował?! Drugą przeszkodą, może nawet niezwykle efektywną, jak opowiadamy o inwestowaniu, byłaby pełna nieopłacalność tego modelu handlu detalicznego w nawiązaniu do ropy naftowej.

Nawet w stanach wysokiej koniunktury, czyli cenach za baryłkę w wysokości 160 dolarów, to przy wzrostach znacznie szerokich, rzędu 10%, zysk wyniósłby 16 dolarów za baryłkę. Tylko, ile takich baryłek złożylibyśmy indywidualnie na własnym podwórku (o ile nie istniejemy w budynku, gdyż w piwniczce zmieściłoby się może dwie, po wyrzuceniu roweru). Zarobek mały i złudny, i w tym dodatkowym przypadku zarobilibyśmy 32 dolary a wyłącznie wtedy, gdy ktoś odebrał naszą ropę za darmo i darmo ją przywiózł, i gdy ktoś inny nie ukradł nam w międzyczasie roweru.

 

Bezpieczne i praktyczne pracowanie na ropie naftowej

Łatwym sposobem na inwestowanie w ropę naftową, a jakiego w żadnym razie nie polecamy w nowoczesnej sytuacji, jest inwestowanie długoterminowe za pomocą instrumentów finansowych. Chodzi o kupowanie jednostek funduszy ETF, a jakich zaleta jest przekazywana na podstawie tych cen jednych rodzajów ropy naftowej.

Obejmują one naszą wadę, i stanowi nią zdolność, gdyż sprzedać je można na każdej giełdzie i ciągle, ale… Zarabiamy jedynie wówczas, gdy cena ropy wzrasta. Inne, jak części funduszy inwestycyjnych z prezentacją na ropę są łatwo tym tymże, i do tego wynoszą więcej cen oraz szersze oczekiwania finansowe, również nie są więc propozycją dla ludzi.

Zarabianie na spadkach cen ropy naftowej

Ta sytuacja na zbytach, a spowodowana pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 jest z grubsza trudna, a przynajmniej dla ludziach tych, którzy inwestują pieniądze z perspektywą na rozwoje. Jak to korzystać w Polsce, będąc także niemalże uwięzionym w bloku?

Kontrakty CFD

Nie odnajdziemy ich na własnej GPW, a toż żadna przeszkoda, ponieważ istnieje wiele domów maklerskich i budów, oferujących handel ropą na wszystkim poziomie wtajemniczenia a przy niewielkich środkach finansowych. W tym przypadku polecane są zwłaszcza platformy, gdyż domy maklerskie są de facto pośrednikami, którzy dodatkowo z obecnych podstaw korzystają.

Przykładowa platforma do handlu ropą naftową dodatkowo nie tylko, to Oil Profit, gdzie przygodę z muzyką o konkretne pieniądze można rozpocząć już z 250 dolarów. Platforma umożliwia zawieranie kontraktów CFD, i stanowi to najoczywistsza, najbliższa i obłożona najmniejszymi prowizjami forma handlu kontraktami na ropę.

Dodatkowo można na niej kosztować z dźwigni finansowej, jaka w Polsce dla inwestorów początkujących wynosi 1:33 (świadczy to, że cierpiąc na koncie 250 dolarów możemy wykupić kontrakt wart 8250 dolarów a przy zakładzie na spadek o sam procent zarobić 82.5 dolara.

Szczegółowe zasady działania platformy oraz nabywania kontraktów są dostępne po zalogowaniu na karcie Jak Zainwestować W Ropę Naftową?

0 0 votes
Article Rating