Implanty zębowe Resko

Implanty zębowe Resko

4 marca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Współczesna stomatologia zezwala na zdobycie wyjątkowych efektów nawet przy dużych brakach zębowych.

Implanty zębowe Golczewo

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz spośród jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Teraz do możliwości jesteśmy trzy podstawowe propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Golczewo
mosty protetyczne Golczewo
ruchome protezy zębowe Golczewo

Wszystka z ostatnich propozycji planuje bezpośrednie walory oraz braki, więc warto nauczyć się spośród nimi bliżej przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Błędy w łuku zębowym? Warto uzupełnić je jak najszybciej!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Może żyć toż także kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. Także usunięcie zęba zapewne być efektem jego uszkodzenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto uzupełnić je jak już. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest znakomity nacisk na zgryz, a może pokazywać nie jedynie do punktów z żuciem, ale oraz do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może trafić także do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

Zatem wtedy, gdy pojawia się przerwa w łuku zębowym, o jego uzupełnieniu warto przemyśleć jak najszybciej – bądź w takim wypadku lepiej dobrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe zaliczane są za najskuteczniejszą drogę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega wtedy na uzupełnieniu braku przez wszczepienie implantu w mieszkanie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu umieszcza się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, jakie mogą pomóc nawet na ponad 20 lat. Pozwolą na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak jedno jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim zapomnieć.

Jeden implant stomatologiczny może pomóc do coś jednego albo kilku braków. Takie podejście podaje się i w przypadku bezzębia – wtedy wszczepia się kilka implantów, na jakich montuje się na stałe specjalną protezę.

Głównym minusem implantów jest ich wielka cena. Jeden wszczep wraz z koroną to kurs od jakiś 3500 dobrych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to również ciekawy zabieg na uzupełnieni brakujących zębów. Czynią one możliwość dla ruchomych protez zębowych, ponieważ osadzane są w jamie ustnej na stałe. Mosty mogą pomóc do odbudowy jednego braku lub mało braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego dostaje się specjalne uzupełnienie, najczęściej wykonane z porcelany, które zakładane jest na lokalnych dla braku zębach – w efekcie tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak pragnie istnieć otoczony zębami posiadającymi korzenie – więc faktycznie zwane zęby filarowe. Zęby te są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy przydatne jest także sprawienie ich pomagania kanałowego. To minus tej technologie, ponieważ często potrzebne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po ukończeniu mostu protetycznego jest niebywale dobry – jest on niemalże nie do odróżnienia od nowych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów także jest szeroka – mogą one być nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od jakiś 1000 dobrych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia możliwość to protezy ruchome, na dowód zrobione z akrylu. To tani twórz na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może robić dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a i trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z użyciem specjalnych preparatów Więcej nie zapewnia ona oczywiście ogromnej moce jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane modele protez ruchomych są tworzone przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Golczewo

0 0 votes
Article Rating