domy z Kontenerów Tuszyn

domy z Kontenerów Tuszyn

6 maja, 2020 0 przez Szymon Majewski

Rody z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to coraz dużo ciekawa gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, będące samotnym z rodzajów budownictwa modułowego wykorzystywane jest dzisiaj do bliskiego i możliwie taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, i nawet mieszkalnych. Co znacznie, z kontenerów coraz częściej układa się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe bądź też domki letniskowe. Dzieje się tak dlatego, że budynki z kontenerów znajdują zastosowanie prawie w dowolnej dziedzinie, a biura z kontenerów czerpią z coraz większego popytu. Jeszcze jedną prostą metodą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe oraz budynki socjalne.

domy z Kontenerów Zelów

Budynki z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Albo toż możliwe, aby wykonać komfortowy, wydajny i do ostatniego wygodny budynek mieszkalny ze „zwykłego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowe budownictwo, prezentuje się surowym, zimnym sposobem i spokojnymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodzie z kontenerów stanowi nie tylko możliwe, ale również coraz popularniejsze. Taki zakład stanowi nie tylko znacznie tańszy w wykonaniu, w przyrównaniu do normalnego budownictwa, ale również wyróżnia go wysoka energooszczędność. Wygląda to na to, że lokale z kontenerów są hitem idealnie zapisującym się w panujące trendy.

domy z Kontenerów Zelów

Budownictwo modułowe – na czym liczy budowa lokalu z kontenera?

Do sieci budynków z kontenerów najczęściej brane są kontenery morskie. Są one zrobione z samonośnej stalowej ramy, zrobionej z osobnych, walcowanych profili. Profile też są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie warstwą lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit oraz podłoga zrobione są z zmianie z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wypełnione są one tematem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Zelów

We pomieszczeniach domów z kontenerów tworzone są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z kolei układa się na tej tejże wartości kiedy w przypadku tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Zelów

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

0 0 votes
Article Rating